Bezpieczne, trwałe i wszechstronne klatki schodowe ze szkła

Schody szklane są zazwyczaj wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i wytrzymałość szklanych schodów i balustrad, można użyć do ich produkcji szkła laminowanego. Możesz zdecydować się na przeźroczystą, matową, nieprzezroczystą, ozdobną lub kolorową warstwę pośrednią. Obecnie szklane schody i balustrady znajdziemy nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, a także w wielu przestrzeniach publicznych, takich jak centra handlowe, hotele, biurowce, czy restauracje.

Bezpieczne, trwałe i wszechstronne klatki schodowe ze szkła

Zalety schodów ze szklanymi balustradami

Systemy balustrad ze szkła laminowanego hartowanego można montować nawet na zewnątrz, na balkonach i zewnętrznych schodach, oraz kręconych, zakrzywionych lub otwartych klatkach schodowych. Piękno szkła polega na tym, że jest całkowicie przejrzyste, dlatego nie zasłania nam widoku. Posiadanie niezakłóconego widoku na naturalne otoczenie lub pilnowanie dzieci i zwierząt bawiących się na podwórku przed domem to jedna z najbardziej poszukiwanych cech szklanych balustrad balkonowych. Dla tych osób, które wolą prywatność, zewnętrzna szklana balustrada jest całkowicie konfigurowalna. Możesz szkło przyciemnić, wytrawić, pokolorować, zmatowić, dodać do niego wzór, a możliwości są prawie nieograniczone, aby zaprojektować dokładnie taki wygląd balustrady, jaki chcesz mieć.

Ponieważ szklana balustrada balkonowa wykorzystuje tafle wyjątkowo mocnego, hartowanego szkła, blokuje wiatr, hałas i deszcz, zapewniając w ten sposób lepszą ochronę niż drewniane czy metalowe balustrady. Schody ze szklanymi balustradami są również bezpieczne, ponieważ dzieci i zwierzęta nie mogą się na nie wspinać, nie utkną również pomiędzy szczeblami. Szklana balustrada nie niszczeje, nie wysycha ani nie gnije, tak jak inne materiały, a stalowe łączniki utrzymujące ją na miejscu nie rdzewieją. Nie wymaga również żadnej konserwacji, wystarczy po prostu ją umyć i wytrzeć miękką ściereczką, aby zachować czystość i blask.

Z pewnością schody ze szklanymi balustradami są idealnym rozwiązaniem do budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jeśli naprawdę chcesz nadać swoim szklanym schodom ciekawy akcent, wypróbuj oświetlenie LED wbudowane w stopnie lub w balustradę. Cienkie, elastyczne, niewidoczne taśmy LED można umieścić w drewnianych lub szklanych stopniach, pod poręczą, w podłużnicach lub w ścianie jako oświetlenie punktowe.