Jak wybrać unikalny zapach dla siebie?

Osoby które chcą kupić perfumy z pewnością powinny wiedzieć jakie rodzaje zapachów lubią, jakie nuty zapachowe powinny posiadać perfumy aby były one odpowiednie, pasowały do ich stylu, nastroju oraz oddawały ich charakter.

Oczywiście sam zapach to nie wszystko, należy zwrócić uwagę, iż perfumy mogą się różnić trwałością, zawartością olejków zapachowych. Mogą być to zapachy które będą utrzymywały się dłuższy czas na naszej skórze, będą bardziej intensywne lub też możemy wybrać bardziej dyskretny zapach.

Jak wybrać unikalny zapach dla siebie?

Rodzaje perfum i wód zapachowych

Najczęściej kupujemy wody toaletowe, w tym przypadku zawartość olejków zapachowych wynosi od 5 do 10%, są one zapachami, które dość szybko mogą się ulotnić, posiadają nieco mniejszą intensywność. Następnie możemy wyróżnić wody perfumowane, w tym przypadku zawartość olejków eterycznych będzie wynosiła od 10 do 15%. Skład prawdziwych perfum, to od 30 do 40% olejków zapachowych, będą one najdłużej utrzymywały się na naszej skórze, będą najbardziej intensywne. Oczywiście nie zawsze zależy nam na jak największej intensywności, przykładowo w pracy możemy używać wody toaletowej, która będzie bardziej dyskretna, nie będzie przeszkadzała naszych współpracownikom.

Warto zwrócić uwagę iż perfumy oryginalne, o najlepszym składzie mogą utrzymywać się na skórze przez 12 czy też 16 godzin, natomiast wody toaletowe mogą pachnieć przez kilka godzin po czym stracą nieco na swojej intensywności. Kupując perfumy powinniśmy sprawdzić ich trwałość, najlepiej spryskać nadgarstek, możemy do tego wykorzystać testery dostępne w drogeriach. Zapachy perfum wymieszany z zapachem naszej skóry da nam woń, którą będziemy czuli na co dzień, zatem powinniśmy wybrać odpowiednio, tak aby zapach naprawdę nam się spodobał. Pamiętajmy iż będzie towarzyszył nam przez cały dzień, zatem musimy czuć się z nim dobrze. Warto zwrócić uwagę na nuty zapachowe, mogą być to zapachy kwiatowe, szyprowe, cytrusowe czy też orientalne.

Możemy wybrać także poeme by lancome, są to perfumy które odpowiadają zapachem oryginalnym perfumom, jest to doskonały pomysł aby niskim kosztem sprawdzić czy dany zapach będzie się podobał Z pewnością Bruno Banani to zdana marka w świecie perfum, posiada wiele linii takich jak Magic Man, About Men, oraz wiele innych, które wybiera wielu mężczyzn na całym świecie.