Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?

Bywają w życiu trudne chwile.

I nie da się ukryć – każdy z nas je ma. Nie mają tylko ci którzy nic nie robią – ale dla nich całe życie jest przysłowiowym ciężarem. Często jest tak, że naprawdę bardzo dobrze chcemy ale nie wychodzi. Trafimy na przykład na nieuczciwego kontrahenta, lub tez po jakimś czasie okaże się, że nasi pracownicy którym ufaliśmy po prostu nas okradali. A zatem jak widzicie powodów złych sytuacji życiowych jest naprawdę wiele. Czym to się kończy? Otóż od ponad dwudziestu lat każdy Polak który znalazł się w czymś takim ma prawo ogłosić upadłość konsumencką. We wniosku o nią powinien zawszeć wszystkie dokumenty poświadczające ta sytuację. A zatem potrzebne będą wyciągu z ZUS-u, urzędu skarbowego czy banków w których ma lub miał kredyty. To wszystko należy przedstawić w sądzie i czekać na stosowny wyrok. A później będzie można zacząć życie od nowa. Oby tylko było ono zupełnie inne aniżeli to które było pędzone wcześniej.

Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?

Czy w Polsce wiele osób ogłasza swoją upadłość konsumencką?

Być może ostatnie lata trochę zahamowały ten proces ale niestety ciągle wielu naszych rodaków jest zmuszonych do ogłoszenia swojej upadłości konsumenckiej. Dla nich jest to ciągle jedyny sposób na wyjście na szeroko rozumianą prostą. A zatem jeśli niestety również i ty, znalazłeś się w takiej sytuacji to po prostu nie rozpaczaj jak również nie rób krzywdy zarówno sobie jak i swoim znajomym. Przygotuj odpowiedni wniosek do sądu z dokumentami o których mówiliśmy powyżej i czekaj na ostateczne rozstrzygnięcie tej właśnie sprawy. Powinno być dla ciebie jak najlepsze.

Nie miejmy żalu do ludzi którzy ogłosili swoją upadłość konsumencką. Często po prostu znaleźli się w takiej sytuacji nie ze swojej winy. A ponadto pamiętajcie o jednej starej zasadzie – sami nigdy nie wiecie co was jeszcze w życiu czeka. Dlatego też bądźcie ostrożni przy podejmowaniu swoich poważnych decyzji finansowych. Nie róbcie ich nigdy dla siebie zbyt pochopnie.