Jak pozbyć się ginekomastii?

Ginekomastia to problem, dotykający mężczyzn w różnym wieku. Obniża on walory estetyczne sylwetki, ale również może stać się przyczyną poważnych kompleksów i braku pewności siebie w relacjach z innymi ludźmi. Na szczęście współczesna medycyna oferuje skuteczne sposoby na jego wyeliminowanie, stwarzając tym samym szansę na poprawę wyglądu zewnętrznego i samopoczucia. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się ginekomastii? Podpowiadamy, jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem.

Jak wygląda diagnostyka ginekomastii?

Ginekomastia bardzo często bywa mylona z lipomastią. Nic dziwnego, bowiem oba problemy objawiają się w podobny sposób. W drugim przypadku jednak rozwiązaniem będzie odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i zrzucenie zbędnych kilogramów. 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy u pacjenta zdiagnozowana zostanie ginekomastia właściwa, wymagająca na ogół leczenia chirurgicznego. Po szczegółowe informacje na temat tego, jak przebiega operacja ginekomastii, odsyłamy na podaną witrynę.  

Zanim jednak ingerencja chirurga dojdzie do skutku, konieczna staje się odpowiednia diagnostyka. Obejmuje ona nie tylko wywiad i badania fizykalne, ale również USG piersi i badania hormonalne. W niektórych przypadkach przeprowadzana jest również biopsja, mająca na celu wykluczenie zmian nowotworowych.

Z jakimi objawami warto zgłosić się do lekarza?

Objawy, świadczące o problemie ginekomastii, są dość oczywiste. Niemniej jednak wielu mężczyzn rezygnuje z wizyty u specjalisty, ukrywając wstydliwy problem, co powoduje u nich narastanie kompleksów. Na konsultację warto jednak zapisać się wówczas, gdy:

  • piersi stają się asymetryczne lub jednostronnie powiększone,
  • dotykowi towarzyszą dolegliwości bólowe, 
  • w obrębie sutka pojawiają się niewielkie guzki,
  • na klatce piersiowej widoczne stają się obrzęki i zaczerwienienia.

Jak nietrudno zauważyć, niektóre objawy ginekomastii do złudzenia przypominają dolegliwości, powodowane przez nowotwory klatki piersiowej. To właśnie dlatego nie należy odkładać w czasie wizyty lekarskiej, zwłaszcza że leczenie ginekomastii przynosi w pełni satysfakcjonujące efekty.

Jak przebiega leczenie przerostu gruczołów piersiowych u mężczyzn?

Leczenie ginekomastii najczęściej rozpoczyna się od środków farmakologicznych. Brak pożądanych rezultatów rodzi z kolei konieczność ingerencji chirurgicznej. Sprowadza się ona do usunięcia gruczołu piersiowego, a – w razie konieczności – również nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. 

Efekty takiej operacji pozwalają na skuteczną eliminację kompleksów u mężczyzn. Podobne rezultaty przynosi również inny zabieg stosunkowo popularny wśród panów, jakim jest plastyka brzucha. Aby dowiedzieć się o niej więcej, sprawdź stronę https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, na której zebrano najważniejsze informacje o takiej ingerencji chirurgicznej. 

Oba zabiegi przyczyniają się do poprawy wyglądu zewnętrznego i  pozwalają zbudować na nowo poczucie własnej atrakcyjności. To z kolei poprawia samopoczucie, wpływa na pewność siebie i ułatwia wchodzenie w relacje społeczne z innymi ludźmi.

Czy NFZ refunduje leczenie ginekomastii?

Zabieg ginekomastii może odbywać się w ramach refundacji, oferowanej przez NFZ. Na takie wsparcie mogą jednak liczyć wyłącznie pacjenci, u których leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych efektów, a postępująca choroba zaczyna stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia. 

Niestety, czas oczekiwania w kolejce na pomoc chirurgiczną jest długi. Z tego względu wiele osób rezygnuje z refundacji, decydując się na operację w prywatnych klinikach. Te z kolei oferują na ogół wysoki standard usług, połączony dodatkowo z możliwością wykonania korekty otoczki i odessania tłuszczu, co w jeszcze większym stopniu buduje satysfakcję z osiągniętych rezultatów.

Którą klinikę wykonującą operację ginekomastii wybrać?

Wybór odpowiedniego specjalisty, który podejmie się wykonania zabiegu ginekomastii jest bardzo istotny. Warto zdecydować się na placówkę, która może pochwalić się profesjonalizmem i doświadczeniem. Wśród renomowanych miejsc wyróżniamy klinikę Derm-Estetyka, znajdującą się na ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni. Dzwoniąc pod numer kontaktowy kliniki, czyli 500 430 484, można rozwiać swoje wątpliwości na temat zabiegu lub umówić się na konsultację.

Jakie efekty przynosi zabieg ginekomastii?

Efekty ginekomastii widoczne są bardzo szybko, choć na ostateczne rezultaty ingerencji chirurgicznej trzeba poczekać nieco dłużej. Z normalnych proporcji sylwetki można bowiem cieszyć się dopiero wówczas, gdy obrzęk i opuchlizna pooperacyjne ustąpią. Po upływie 3 do 6 miesięcy bledną również blizny, choć z reguły nacięcia wykonywane są tak, by ślady po nich pozostawały jak najmniej widoczne. Wśród rezultatów operacji wymienia się przede wszystkim:

  • poprawę wyglądu i kształtu piersi,
  • redukcję asymetrii,
  • odpowiednie napięcie skóry.

Wszystko to sprawia, że klatka piersiowa odzyskuje męski wygląd, a pacjent może zapomnieć o wstydliwym problemie i związanych z nim kompleksach.